Jak odnowić balustradę na balkonie?

Jak odnowić balustradę na balkonie?

5 (100%) 2 votes

Samodzielne pomalowanie barierki balkonu nie jest trudne. Wymaga tylko odpowiednich narzędzi oraz farby do metalu odpornej na czynniki zewnętrzne. Pamiętajcie również o zabezpieczeniu balkonu folią ochronną.

W pierwszej kolejności trzeba usunąć rdzę i oczyścić barierkę z kurzu i brudu. Przydatna tu będzie: druciana szczotka, papier ścierny, środek do usuwania starych farb, skrobak stalowy. Wyczyszczoną barierkę trzeba przetrzeć papierem ściernym i odtłuścić niewielką ilością rozpuszczalnika.

Przygotowanie barierki to najważniejszy etap prac. Bardzo ważne jest, aby nie pozostawić żadnej rdzy, ani jej zalążków. Co więcej dobrze przygotowana powierzchnia zapewni pełne działanie wybranej farbie antykorozyjnej i farbie do metalu.

Kolejny etap to nałożenie zabezpieczenia antykorozyjnego. Zabezpieczy on powierzchnię przed ponownym rdzewieniem. To ważne ze względu na zmienne warunki pogodowe: deszcz, śnieg, wilgoć, nasłonecznienie, na które wystawione są balkony. Należy nałożyć 2 warstwy podkładu antykorozyjnego. Etap końcowy to nałożenie nawierzchniowej farby do metalu o wybranym kolorze. Najlepiej do malowania wykorzystać farby poliuretanowe lub epoksydowe.

5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *