Jak dobierać obrazy na ścianę?

Jak dobierać obrazy na ścianę?

Rate this post

Chcesz ozdobić swoją białą ścianę wyjątkowym obrazem? A może masz tapetę i zastanawiasz się jaki obraz będzie tworzył z nią spójną całość? A może dostałeś w prezencie coś unikatowego i zastanawiasz się jak zaaranżować wnętrze?

Obraz do wnętrza lub wnętrze do obrazu powinno być dobrane pod względem stylutłakolorystyki i wielkości. Ważnym elementem jest również rama obrazu.

Jeśli obraz ma być energetyczny powinien się znaleźć na tle żywych, barwnych kolorów. Natomiast jeśli ma wyciszać, uspokajać powinien znajdować się w otoczeniu spokojnych, delikatnych odcieni.

Jedna z uniwersalnych zasad głosi, aby kolory pomieszczenia powtarzały się w barwach obrazu i na odwrót. Nie muszą to być barwy główne, chodzi tu tylko o powtarzalność elementów, które będą łączyły wnętrze.

Wieszanie obrazu łączy się z pewnym minimalizmem. Wieszając obraz należy unikać pewnego przeładowania i nadmiaru dekoracji. Obraz powinien grać główną rolę i być dobrze wyeksponowany.

Wieszając kilka obrazów obok siebie o różnych rozmiarach, trzeba pamiętać, że góry obrazów nie powinny wisieć w jednej linii. Można je powiesić, np. względem środka.

Obraz powinien być dostosowany do formatu ściany. Kwadratowy układ na kwadratowej ścianie, a prostokątny na prostokątnej.

To podstawowe zasady łatwe do wcielenia w życie.

Powodzenia.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *