8 sposobów na metamorfozę ogrodzenia

8 sposobów na metamorfozę ogrodzenia

5 (100%) 2 votes

Sprawdź w jaki sposób można szybko i niskim kosztem odnowić płot, ogrodzenie, furtkę czy bramę wjazdową.

Wiosna to czas napraw i renowacji. Z racji polepszającej się pogody i budzącej się do życia przyrodzie nadchodzi czas prac przydomowych.

Zauważyłeś już, że Twój płot aż się prosi o świeżą warstwę porządnej farby antykorozyjnej? Zapewne – po minionych ciężkich warunkach atmosferycznych, niskich temperaturach, mrozie, opadach deszczu i śniegu oraz silnym zimnym wietrze czas na nowo zabezpieczyć płot i jego metalowe elementy przed korozją i działaniem czynników zewnętrznych.

Możesz po prostu użyć farby antykorozyjnej i tak jak zawsze odmalować plot. O tym jak to zrobić było we wcześniejszym artykule “Jak odnowić bramę po zimie?”. Możesz też za pomocą kilku zabiegów urozmaicić ogrodzenie domu, a tym samym zaskoczyć bliskich i sąsiadów.

8 sposobów na odświeżenie ogrodzenia

  1. Kolor – możesz wybrać dowolny kolor, a nawet kilka. Kolorystykę możesz dobrać do ogólnej prezentacji domu. W zależności od tego jakiego typu masz płot  z każdej strony, wewnętrznej i zewnętrznej może wyglądać inaczej.
  2. Wzór – możesz również ozdobić płot ulubionymi wzorami. Tak, Twój plot może coś wyrażać. W końcu patrzysz na niego kilka razy dziennie.
  3. Rośliny – wykorzystaj rośliny pnące. Będziesz mógł w dowolny sposób je rozmieścić na ogrodzeniu i układać, tak aby stanowiły ładną kompozycję.
  4. Doniczki – powieś na plocie specjalne doniczki z kolorowymi kwiatami. Cudownie odmienią wygląd ogrodzenia. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiego usunięcia kwiatów w przypadku trudnych warunków atmosferycznych i przeniesienia ich w bezpieczne miejsce.
  5. Elementy użytkowe – brama jako stabilna konstrukcja świetnie będzie się nadawać do przymocowania, np. tablicy do zabawy dla dzieci.
  6. Elementy dekoracyjne – powieś lampiony, świeczniki, ozdobne figurki lub drobne szkiełka, które fantastycznie będą odbijać światło.
  7. Oświetlenie – dostęp do rożnego rodzaju oświetlenia to duża zaleta. Z jednej strony można zabawić się światłem, co wieczorem może dać bajkowy klimat, a z drugiej zapewnić bezpieczeństwo i widoczność. Odpowiednio dobrane oprawy lamp również w ciągu dnia będą cieszyć oczy.
  8. Mural – znajdź pasjonata, który w profesjonalny sposób zaaranżuje wygląd płotu. Grafika 3d może zdziałać cuda.

A Ty w jaki sposób odnowisz swój płot w tym roku? Jaki nadasz mu styl?

5 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *